biuro@strefasem.pl +48 537 320 320
Google-Partner

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Prowadzenie sprzedaży w Internecie wymaga zintegrowanych działań. Należy zadbać o jakość oferowanych produktów, spójność marki, jak również o dostępność sklepu dla klientów. Sukces biznesu w sieci zależy od wielu czynników, ale w dużej mierze opiera się właśnie na dostępności – widoczności w wyszukiwarce, łatwości znalezienia. Odpowiednie pozycjonowanie w wyszukiwarkach to jedna z najskuteczniejszych metod reklamy internetowej. Inwestujesz raz i możesz spodziewać się efektów – zostaniesz znaleziony. Skuteczne pozycjonowanie pozwala precyzyjnie trafić z ofertą do określonej wcześniej grupy docelowej, co przekłada się na zwrot z poczynionej inwestycji.

Masz sklep internetowy i zastanawiasz się jak efektywnie podnieść w nim sprzedaż? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie – SEO, czyli popularne pozycjonowanie organiczne w wynikach wyszukiwania Google. Ruch z tego źródła, to podstawa funkcjonowania każdego biznesu e-commerce. Z tą usługą Twój sklep zacznie generować przychody o jakich marzysz!

Pewnie długo już zastanawiasz się, co robisz nie tak, że Twój sklep nie cieszy się popularnością. Nie musi to wynikać z niedopracowania oferty, braku brandingu czy nieprawidłowo prowadzonej komunikacji. Wina może leżeć po stronie widoczności w sieci, łatwości znalezienia.

Czym jest pozycjonowanie organiczne sklepu internetowego?

Każdego dnia setki osób szukają rzeczy które oferujesz, proces ten zaczynają właśnie w tej najpopularniejszej wyszukiwarce. Najprościej rzecz ujmując pozycjonowanie organiczne to to pozyskiwanie klientów dla Twoich produktów! Nasze działania, to zwiększanie liczby osób odwiedzających Twój e-sklep z wyników wyszukiwania Google. Niezwykle ważne jest, abyś docierał do swoich klientów dokładnie w momencie, kiedy oni mają potrzebę i Cię szukają! Wystarczy ustawić odpowiednie działanie, zaufać specjalistom i skupić się na zarządzaniu marką, nie martwiąc szczegółami, których i tak się nie rozumie.

Pozycjonowanie sklepu, co obejmuje?

Na pozycjonowanie sklepu składa się przede wszystkim optymalizacja, która jest kluczem do tego aby Google dobrze postrzegało Twój sklep. W zależności od platformy sklepowej, z której korzystasz wykonujemy ten proces w pełni za Ciebie lub współpracujemy z Twoim administratorem sklepu. Ten ruch traktujemy priorytetowo, od niego zaczynamy. Na efektywne pozycjonowanie składa się kilka działań, które w efekcie wytwarzają strumień odwiedzin sklepu i w rezultacie – generują ruch i sprzedaż.

Dbamy o profil linków prowadzących do sklepu. Wszystko zależy od tego na jak konkurencyjnym rynku działasz i jakie portale chcesz prześcignąć w wynikach wyszukiwania. Dobieramy w sposób bezpieczny i sprawdzony linki prowadzące do Twojej strony.

Sprawdzamy poziom tekstów na stronie. Pamiętaj! Unikalne i niekopiowane opisy mogą ułatwić i przyspieszyć proces pozycjonowania Twojego sklepu. Jeżeli nie posiadasz opisów produktów, kategorii nasz copywriter pomoże Ci je uzupełnić! Klienci często podejmują decyzje na podstawie zachwytu czy zgrabnego opisu, jakość nie zawsze jest wartością pierwszorzędną.

Poprawność oprogramowania e-commerce to podstawa. Mamy doświadczanie w pozycjonowaniu wielu platform m.in. Shoper, Shoplo, Prestashop, cStore, IStore, IAI-Shop i wiele innych. Dlatego doskonale wiemy, jak radzić sobie z każdym z nich i jakie zmiany są wymagane, aby nasze efekty pozycjonowania były najlepsze!

Podstawą jest przygotowanie strategii pozycjonowania dla e-sklepu!

Pozycjonowanie często kojarzone jest ze słowami kluczowymi. Słusznie! Jednak pamiętaj, SEO sklepów internetowych rządzi się swoimi prawami! Każdy sklep wymaga też indywidualnego podejścia. Dlatego zanim zaproponujemy Ci słowa kluczowe musimy dokładnie przeanalizować sytuację branżową, Twoja konkurencję, ilość wyszukiwani danego słowa kluczowego oraz historię domeny.

Pozycjonowanie long tail (długi ogon), to jedna ze strategii pozycjonowania jaką możemy Ci zaproponować. Oznacza to, że skupimy się na frazach (słowach kluczowych), które są bardzo rozbudowane, składają się z kilku wyrazów i są wpisywane przez klientów dużo bardziej zdecydowanych na zakup Twoich produktów. Dobierzemy dla Ciebie tylko słowa kluczowe, które przyniosą Ci zyski!

Cenisz sobie zindywidualizowane podejście i zaangażowanie w proces? Tak pracujemy i to możemy zapewnić. Wiemy, w jaki sposób klienci podejmują działania zakupowe i na tej podstawie budujemy przewagę, która pozwala zostawić konkurencję daleko w tyle.

pozycjonowanie sklepów internetowych

Pamiętaj!

Już podczas budowania struktury produktów warto wziąć pod uwagę docelowe pozycjonowanie. Dlatego jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z e-biznesem, to skonsultuj się z nami – podpowiemy jak zbudować sklep SEO-friendly!

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest procesem złożonym i obejmuje wiele aspektów w przestrzeni samej witryny i poza nią. Właściwie… nie musisz tego wiedzieć, najważniejsze, żebyś miał świadomość, jak te rozwiązania mogą wpłynąć na sukces Twojej firmy.

Oferujemy bezpłatny audyt Twojego sklepu razem z przygotowaniem oferty!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym przez Strefa SEM w celu udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie. Klauzula informacyjna.