biuro@strefasem.pl +48 537 320 320
Google-Partner

Pozycjonowanie aplikacji mobilnych

Twoja firma posiada własną aplikację i chciałbyś aby jak największa ilość osób dotarła do niej? W chwili obecnej Twoja aplikacja ginie w czeluściach Google Play Store i AppStore? Przedstawiamy rozwiązanie Twojego problemu – ASO, czyli pozycjonowanie aplikacji mobilnych.

Na czym polega ASO?

W pierwszej kolejności optymalizacja aplikacji w sklepie, czyli wszystkie działania związane z odpowiednim wyglądem, funkcjonalnością i informacjami o aplikacji. Grafika, oceny i opinie oraz wszelkie informacje, które przekazujesz do sklepu wpływają na pozycję Twojej aplikacji i to jak szybko potencjalny klient dotrze do niej.

Drugi etap to dodatkowe działania, które pozwolą na zwiększenie zainteresowania – co również będzie miało pośrednio wpływ na ranking Twojej aplikacji. Do wykorzystania mamy dodatkowe źródła ruchu, jak np. social media i kampanie reklamowe typu PPC, marketing szeptany i wzmianki prasowe w połączeniu z content marketingiem.

pozycjonowanie aplikacji mobilnych

Przede wszystkim dobra strategia pozycjonowania aplikacji!

Zanim rozpoczniemy współpracę musimy określić wspólne cele. Dokładnie musimy poznać funkcjonalność aplikacji, to ona determinuje nasze kolejne działania i strategię czynności jakie będziemy dla Ciebie wykonywać.

Grupa docelowa – jest bardzo ważnym punktem przygotowywania strategii. Ilość pobrań bezpośrednio może wpływać na pozycję Twojej aplikacji w sklepie. Dlatego ważne jest, aby trafiać do osób tylko bezpośrednio zainteresowanych funkcjonalnościami jakie im oferujesz – nie chcemy, aby osoby które pobiorą aplikację od razu ją odinstalowały.

Słowa kluczowe, czyli postawmy się na miejscu Twojego potencjalnego klienta. Co może wpisać w wyszukiwarkę sklepową zanim znajdzie Twoją aplikację?

Informacje o aplikacji: opisy, zdjęcia, oceny, ikony wprowadzające. Wszystko powinno być spójne i dawać pełen obraz funkcjonalności produkty, który oferujesz.

A jak mierzymy efekty?

Wszystkie nasze działania jakie prowadzimy przyniosą Ci mierzalne efekty! Na bieżąco monitorujemy analitykę internetową pobrań oraz stron związanych z Twoją aplikacją. Dzięki czemu wiemy, co powinniśmy udoskonalać i jakie kanały pozyskiwania pobrań rozwijać.

Zaufaj naszemu doświadczeniu. Pomożemy zwiększyć liczbę pobrań Twojej aplikacji i dopasujemy strategię działań do wspólnie określonych celów!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym przez Strefa SEM w celu udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie. Klauzula informacyjna.